speaker-photo

Two Towers

1. Kas tas Jugger?
Jugger yra komandinis sportas, kuris skaičiuoja jau ketvirtą dešimtį ir yra žaidžiamas visame pasaulyje. Lietuvoje Jugger gyvuoja nuo 2016 metų ir yra žaidžiamas Vilniuje klubo Two Towers.
2. Kaip žaidžiamas Jugger?
Yra daug taisyklių variacijų skirtingose šalyse. Plačiausiai priimtos yra vokiškos taisyklės, kuriomis mes ir vadovaujamės Lietuvoje. Taisyklės nuolatos atnaujinamos ir žaidimas nežymiai kinta, bet ganėtinai tiksliai jos yra apibendrintos šiame video:
Jeigu norisi pasigilinti, naujausią vokiškų taisyklių vertimą į anglų kalbą rasite čia:
3. Kas gali žaisti Jugger?
Jugger gali žaisti visi! Sportas yra mišrus lyčių atžvilgiu, tad vyrai ir moterys žaidžia kartu vienoje komandoje. Jaunesni nei 14 metų vaikai taip pat gali žaisti Jugger, tačiau jiems rekomenduotina naudoti sumažintas žaidimo įrangos versijas atsižvelgiant į amžių ir ūgį.
4. Kas ten per lazdos? Iš ko jos padarytos?
Jugger žaidimo lazdos, vadinamos "pompfen" yra vienas iš pagrindinių žaidimo įrankių. Jas gaminasi kiekviena komanda individualiai, dažniausiai iš anglies arba stiklo pluošto vamzdžio, dengto paminkštinimu. Yra keli skirtingų tipų pompfenai, kurių matmenys aprašyti Jugger taisyklėse. Kad naudoti juos turnyruose, pompfenai privalo atitikti reikalavimus iškeltus taisyklėse ir praeiti patikrą, kad užtikrinti visų dalyvių saugumą.
5. Susidomėjau. Kaip galiu pradėti?
Vilniečius maloniai kviečiame prisijungti prie Two Towers treniruočių. Treniruotės vyksta sekmadieniais: balandį-spalį Vilniaus Statybininkų rengimo centro stadione (Laisvės pr. 53), o šaltuoju metų laiku - VU SSC sporto salėje (Čiurlionio g. 21) nuo 16:30 iki 18:30. Norintiems dalyvauti reikia švarios sportinės avalynės ir patogios aprangos, vasarą rekomenduojame futbolo batus (bucus), ypač jei būna drėgnos oro sąlygos