STALO ŽAIDIMŲ PROTOTIPAI

„Naujos Vilties“ stalo žaidimų prototipų konkursas

Jau tradiciškai „PineCon“ stalo žaidimų festivalyje galima išmėginti naujausius lietuvių kūrėjų stalo žaidimų prototipus ir susipažinti su jų autoriais.
2023 m. konvente taip pat buvo galima balsuoti už labiausiai patikusį – renginio dalyvių balsas nulėmė nominacijos „Nauja viltis“ laimėtoją „PineCon Awards“ apdovanojimuose – prototipą „GRYBŲ KARAS“ (autorius – Tomas Miliauskas).
Prieš konventą leidėjas BRAIN GAMES paskelbė, kad pasiūlys išleisti vieną iš prototipų – pasiūlymas buvo pateiktas prototipo „VINED“ autoriams.

2024 m. „NAUJOS VILTIES“ nominacija, siekiant paskatinti Lietuvos stalo žaidimų kūrėjus ir plėtoti stalo žaidimų kultūrą Lietuvoje, išaugo į didžiausią Lietuvoje stalo žaidimų prototipų konkursą. 2024 m. nugalėtojas – „EKOSISTEMA“ (autorius – Andrejus Avchimovičius).

2024 m. „Nauja Viltis“

2024 m. „Naujos vilties“ konkursas susilaukė 15 dalyvių, iš kurių 8 pateko į finalinį konkurso etapą „PineCon 2024“ stalo žaidimų festivalyje. Nugalėtoju tapo Andrejaus Avchimovičiaus prototipas „Ekosistema“.

0

Stalo žaidimų prototipų

Nugalėtojas – EKOSISTEMA (Andrejus Avchimovičius)

Jeigu „Terraforming Mars“ būtų tėvas, o „Wingspan“ motina – tai jų vaikas būtų „EKOSISTEMA“. Žaidimas sulieja dvi žinomas mechanikas: „set collection“, kurioje renki kortas bei jas tarpusavyje derini, ir „tableau builder“, kurioje dedi kortas ant specialių zonų, kad gautum daugiausiai naudos. Tema puikiai parinkta prie mechanikų ir yra aktuali bet kuriam žmogui.

Andrejus Avchimovičius

Konkurso rėmėjai

2024 m. komisija

Rūta Kilienė

Rūta Kilienė, Terra Publica

Gintarė Makauskaitė

Gintarė Makauskaitė, Brain Games

Tomas Miliauskas

Stalo žaidimų kūrėjas, dizaineris

Rokas Diržys

Rokas Diržys, stalo žaidimų kūrėjas

Dainius Žiūkas

Dainius Žiūkas, Board Punks

Rezultatai

Žaidimas/Komisijos narys*ABCDEViso balų:
1. EKOSISTEMA8488836
2. Phobia4275725
3. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė2667324
4. Silverwind5743423
5. Keturios salos / Four Islands7136522
6. Cyber street 1126322619
7. Evelina Family Tree3814218
8. NAUJIEJI AMŽIAI1551113

*tiek atrankiniame, tiek finaliniame balsavime komisijos nariai pateikiami atsitiktine tvarka.

Žaidimas/Komisijos narys*Viso balų:ABCDE
1. Phobia41107978
2. Silverwind38510869
3. EKOSISTEMA29 9587
4. Cyber street 112284 41010
5. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė2668624
6. NAUJIEJI AMŽIAI247674 
7. Keturios salos / Four Islands19 2296
8. Evelina Family Tree188  55
9. MEDINUKAS1531101 
10. Fantizator1494  1
11. Jail Fodder8 3 32
12. Trūlas6 51  
13. EnGarde52 3  
14. Kosminės ginklavimosi lenktynės (darbinis pavadinimas)3    3
15. M.I.S.K.11    

*tiek atrankiniame, tiek finaliniame balsavime komisijos nariai pateikiami atsitiktine tvarka.

Visi 2024 m. konvento prototipai

Žemiau pateikiama visų konkurse dalyvavusių prototipų pagrindinė informacija (tokia, kokią ją pateikė autoriai). Konkurso dalyviai taip pat turėjo galimybę pateikti ir papildomos informacijos, tokios kaip nuotraukos, taisyklės, sale sheet’ai, video ir kt. – ši informacija puslapyje www.pinecon.lt neskelbiama. Susidomėję konkrečiais prototipais, susisiekite – nukreipsime jus autorių kontaktais.

EKOSISTEMA

Šis prototipas tapo 2024 m. „Naujos vilties“ konkurso nugalėtoju.

Jeigu “Terraforming Mars” būtų tėvas, o “Wingspan” motina – tai jų vaikas būtų EKOSISTEMA. Žaidimas sulieja dvi žinomas mechanikas iš nuostabiausių žaidimų: Set collection, kur renki kortas bei jas tarpusavyje derini (TM) ir Tableau Builder, kur dedi kortas ant specialių zonų, kad gautum daugiausiai naudos (W). O tema puikiai parinkta prie mechanikų ir yra aktuali bet kuriam žmogui.

EKOSISTEMA – Tableau ir Engine builder mechanikomis paremtas stalo žaidimas skirtas 1-4 žaidėjams. 2250 metais žemės resursai yra išsemti, o aplinkos tarša daro didelę žalą gamtai ir žmonėms. Žaidėjai atstovauja korporacijos, kurios ieško naujų planetų ir jose kuria palankias ekosistemas žmonių perkėlimui. Tam iš žemės yra perkeliamos mikroorganizmų, vabalų, grybų, augalų, žinduolių, paukščių ir žuvų rūšys. Žaidėjas, kuris geriausiai suderins skirtingas rūšis, perkels daugiausiai žmonių į naują planetą ir laimės žaidimą.

Žaidėjų skaičius: 1–4
Amžius: 12+
Trukmė: 30 min/žaidėjui
Autorius: Andrejus Avchimovičius

Ekosistema

PHOBIA

Užkabina nuo pirmos partijos.

Nesudėtingas ir greitas (iki 30 min.) dedukcinis kortų, siaubo žaidimas skirtas 2-6 žaidėjams. Daugybė žmonių visame pasaulyje turi įvairių fobijų. Vieni bijo vorų, kiti klounų, o dar kiti elementarių sagų… Vieni su tuo sugeba susigyventi, kiti ieško rimtesnės psichologinės pagalbos, o dar kai kuriems jau niekas nepadeda ir jie yra priversti ieškoti alternatyvių, netradicinių gydymo metodų. Šiame žaidime žaisime už personažus, kurie pasirinko alternatyvų fobijų gydymo metodą. Tas metodas yra kitų žmonių “vidinės baimės” perėmimas. Kad perimti kito žmogaus “vidinę baimę” tereikia jį stipriai išgąsdinti. Žaidimo metu kiekvienas žaidėjas gauna po dvi fobijas, kurias turi slėpti nuo kitų žaidėjų. Visi žaidėjai bando išsiaiškinti savo priešininkų fobijas, juos išgąsdinti ir perimti “vidinės baimės” kortelę. Žaidėjui netekus “vidinės baimės” kortelės žaidimas yra baigtas, o žmogus surinkęs tris tokias korteles tampa nugalėtoju. Aišku surinkti tris “vidinės baimės” korteles nebus lengva, nes žaidime gali nutikti ir neplanuoti įvykiai, kurie gali stipriai sugriauti žaidėju planus. Neplanuoti įvykiai skatina tiesioginę žaidėjų interakciją su kitais žaidėjais ir gal stipriai pakeisti žaidimo eigą.

Žaidėjų skaičius: 2–6
Amžius: 14+
Trukmė: 30 min.
Autorius: Vitalijus Avchimovičius

Phobia

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė

Tema pritaikyta Lietuvos rinkai. Ant kortelių galima pridėti mokomojo istorinio teksto. Didelis peržaidžiamumas. Subalansuota asimetrija. Unikalus neutralių tautų valdymas. Unikalios deguto kortos. Teritorijų kontrolė. Kauliukų pasirinkimas ir įdarbinimas. Netikėtumas ir stipri emocija. Derybos. Priimami strateginiai sprendimai.

Esate XV amžiuje, po nesenai įvykusio Lietuvai pergalingo Saulės mušio. Jūs įsijausite į ATR Vaivados kailį ir sieksite visokeriopos valdžios. Ar šiam tikslui pasitelksite karinę jėgą ar pabandysite užkariauti piliečių širdis? Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė – tai teritorijų kontrolės ir kauliukų pasirinkimo žaidimas. Už kauliukus darysite šiuos veiksmus: Samdysite kareivius ir darbuotojus. Statysite ir užgrobinėsite pilis. Sudarinėsite sutartis su priešu tam, kad pasiektumėte savo tikslus. Gelbėsite gyvenvietes nuo įsišėlusių gaisrų. Kiekviename sezone teks įveikti vis naujus išbandymus. Žaidimo tikslas yra kontroliuoti aštuonis pilių taškus arba sužaidus 2 žaidimo metus turėti daugiau taškų. Žaidimas tęsiasi 2 metus. Kiekvienas sezonas yra suskirtytas į keturis etapus: 1.Sezono pradžia Šioje fazėje atliekami specifiniai sezono pradžios veiksmai. 2. Kauliukų pasirinkimas Čia bus ridenami kauliukai ir kiekvienas žaidėjas, pagal iniciatyvos seką, rinksis po vieną kauliuką, už kurį vėliau atliks veiksmus. 2. Veiksmų fazė Šioje fazėje vyksta pagrindinis žaidimas. Žaidėjai naudoja kauliuko akis pasirinktiems veiksmams. Iš viso yra 6 skirtingi veiksmai. Du iš jų yra apriboti ir juos galima atlikti tik 1 kartą per sezoną. 3. Sezono pabaiga. Šioje fazėje yra atliekami specifiniai sezono pabaigos veiksmai. Jeigu kuris nors žaidėjas, pasibaigus sezonui, turi aštuonis pilių taškus, jis yra skelbiamas nugalėtoju. Kitu atveju, pradedamas naujas sezonas. Jeigu tai yra paskutinių metų žiemos pabaiga, tuomet žaidimas yra pabaigiamas ir skaičiuojami taškai. Čia svarbi jūsų populiacija ir populiarumas. Sudauginus juos, geriausią rezultatą turintis žaidėjas yra skelbiamas nugalėtoju.

Amžius: 10+
Trukmė: 60–120 min.
Autorius: Justinas Mažeika

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė

Silverwind

Silverwind išskirtinumas – tai nelinijinė žaidimo eiga; politikos elementai tokie kaip aliansai, išdavystės bei balsavimai; laivo tobulinimo elementai kuriuose išsiskiria galios vs. greičio charakteristikos; unikalūs kapitonai iš esmės keičiantys žaidimo stilių.

Silverwind – tai žaidimas apie pirklius, piratus ir žvejus, Baltijos jūrą ir politiką. Žanras – strateginės lenktynės. Veiksmas vyksta fikcinėje Baltijos jūroje, neapibrėžtu 15-19 a. laike. Pats veiksmas semi-realistinis. Žaidimo tikslas – užsidirbti pakankamai sidabro, ir nuplaukti į finišo uostus/ arba nuskandinti pakankamai laivų. Žaidimo eiga natūraliai susideda iš dviejų dalių – sidabro kaupimo, užsakymų vykdymo, banginių bei piratų medžiokle, kitų žaidėjų progreso stabdymo ir antros dalies – gaudynių/ lenktynių, kai vienas ar daugiau žaidėjų priartėja prie reikiamo sidabro kiekio laimėti žaidimui, ko pasekoje pralaimintieji susiburia lyderiaujančiųjų stabdymui.

Mechanikos: Prekyba resursais; užsakymų gabenimas; laivo tobulinimas; mūšiai jūroje tarp žaidėjų ir NPC’s; žvejyba; balsavimai; įvykių kortelės.

Amžius: 13+
Trukmė: 1–2 val.
Autoriai: Jonas Kupė, Daumantas Andrašiūnas

Silverwind

Keturios salos (Four Islands)

Keturios salos – tai žaidimas, kuriame jūs iš tiesų žaisite ne vieną, o keturis mini žaidimus. Gera žinia ta, kad taisyklėms išmokti vis tiek pakaks 5 minučių! Žaidime jūs esate įtakingas nekilnojamojo turto vystytojas – rezervuokite sklypus besikuriančiame kurortiniame mieste, startegiškai planuokite perspektyvas ir statykite projektus kurie atneš jums daugiausiai taškų arba padės “išdurti” savo konkurentus. Patikėkite manimi, atkakli kova vyks iki paskutinio žemės colio ir išlieto namo pamato.

Keturiose salose svarbiausia nepamiršti, kad salos svečiai, viešbučių savininkai ir valdžai yra labai įnoringi. Norite poilsiautojus apgyvendinti prabangiai? Teks saloje pasirūpinti parduotuvėmis, parkais ir išvystyta infrastruktūra. Pradedate nuo transporto vystymo? Užtikrinkite patogų susisiekimą tarp salų – stotelės turi susisiekti ir jungtis. Mėgstate poilsį gamtoje? Geriausia žaliesiems plotams netrukdomiems augti toliau nuo žmogaus. Įššūkius žaidime jums kurs įvairios pastatų kortelės, kurias kiekvienas iš žaidėjų rinks, dėlios žemėlapyje ir stengsis surinkti kuo daugiau pergalės taškų. Taip pat jums teks strategiškai išsirinkti sausumos sklypus ar vandens teritorijas savo vystomiems projektams. Ir nepamirškite, kiekvienas jūsų statinys atneš ne tik laimėjimo taškus jums, tačiau gali ir padėti ar sutrukdyti jūsų konkuretams.

Amžius: 10+
Trukmė: 30–45 min.
Autoriai: Mantas Minkauskas, Valerij Selivanov, Tadas Kastanauskas

Keturios salos

Cyber street (112)

Cyber street 112 labai tematiškas žaidimas, turintis daug pasirinkimo laisvės, virš 30 unikalių iškvietimų ir įvykių kortelių, dėl kurių, kiekvienas žaidimas bus kitoks, žaidimas įsimintinas ir išlieka atmintį dėl sunkiai pasiektų tikslų. Stengiamės sukurti kiek kitokį roll/flip and write stalo žaidimą. Dizainas sukurtas remiantis cyberpunk, pixel art stilistika. Žaidimas moko strategijos, matematikos, taip pat mokome pagarbos 112 tarnybom, suprantat koks nelengvas jų darbas.

Lietuva, 2112 metai, pasaulis, kuriame dirbtinis intelektas ir robotai užvaldę kiekvieną mūsų gyvenimo etapą. Gyvenome be nusikaltimų tol, kol staiga viskas pasikeitė. Po to, kai dėl nežinomų aplinkybių dirbtinis intelektas pradėjo elgtis prieš savo kodą, miesto gatves apėmė nesuprantami reiškiniai, miestiečiai kviečiasi pagalbos tvarkai užtikrinti. Jūs esate paskirtas tai tvarkai įvesti, turite suburti medikų, policininkų ir gaisrininkų būrį, ir atgaivinti specialiąsias pajėgas numeriu 112. Žaidimo pagrindinė mechanika yra roll/flip and write mechanika, su rpg priedais. Kiekvienas naujasis būrio vadas stengiasi kuo geriau paruošti savo būrį, siųsti savo komandą į apmokymus, patruliuoti mieste, tobulinti techniką, šie žingsniai yra būtini, nes daugiausia pasitikėjimo taškų gausite, kai pavyks išspręsti iškvietimus. Kiekvienas žaidėjas turi savo žaidimų lentą. Joje pavaizduoti visa jūsų komanda, galimi atnaujinimai, patruliavimo galimybės ir kita informacija. Laimi žaidėjas, kuris surenka daugiausia pasitikėjimo taškų, kuriuos galima gauti įvairiais būdais: atnaujinant įrangą, siunčiant komandą į apmokymus, patruliuojant, surenkat daugiau už kitus žaidėjus dėmesio taškų bei pastiprinimo taškų, daugiausia taškų gaunama įvykdant iškvietimus. Ėjimo metu žaidėjai renkasi kauliuko skaičių, kiek skirs finansų savo komandos nario paruošimui, bei kortą, kuri padės stiprinti 112 būrį. Norint žaidėjams atsiliepti į iškvietimą, jie turės įvykdyti skirtingas sąlygas: turėti pakankamai atnaujinamų, pakankamą skaičių apmokytų specialistų, bei privalės galėti išsiųsti konkretų reikalaujamą būrį. Žaidimas labai remiasi tematika, todėl karts nuo karto aktyvuosis ir įvykių kortelės, per kurias žaidėjams teks priimti nelengvus sprendimus.

Amžius: 10+
Trukmė: 30–45 min.
Autoriai: Silvestras Samsonas

Cyber street 112

Evelina Family Tree

• Kūrybinis, žaidėjai kuria išsivaizduojamos giminės medį • Edukacinė tema deliojant gimines medį naudojamos panašios į žmonių genų paveldimą taisyklės • Lengvai išmokstamas ir pakankamai greitas • Peržaižiamumas, kaip Cascadia – kiekviena partija skirtinga, dėl 50 skirtingų taškų kortelių

Paprastos taisyklės: paimkite dvi išsirinktas gretimas kortas iš dinamiško turgaus ir pridėkite jas prie savo kuriamo didėjančio genealoginio medžio: susilaukdami kuo daugiau palikuonių, surasdami jiems antrąsias išskirtinai tinkančias puses, ar palikdami dalį vienišais, kurių šakos nutrūks vardan daugiau taškų. Naudokite pagalbines kortas, savo kūrybiškumą ir planavimą į ateitį kelias kartas, kad pasiektumėt kuo daugiau savo slaptų asmeninių tikslų. Surinkite papildomų taškų iš viešų užduočių, varžantis su savo oponentais. O svarbiausia naudokitės savo unikalia šeimos DNR savybe!

Type: Family 10+ Category: Card Game; Family tree Building Mechanism: Open Drafting; Variable Player Powers; Pattern Building; Set Collection; End Game Bonuses; Solo / Solitaire Game; Card Placement; Victory Points as a Resource

Amžius: 10+
Trukmė: 30 min.
Autorius: Tautvydas Lokys

Evelina Family Tree

 

NAUJIEJI AMŽIAI

Naujuosius amžius galima priskirti 4X strateginių stalo žaidimų grupei. Kad laimėtų, žaidėjai turės plėtoti karybą, ekonomiką, diplomatiją. Ypatumai: Nė vienas lietuvis stalo žaidimų kūrėjas nesukūrė stalo žaidimo, skirto būtent XVI – XVIII a. pasaulio istorijai. 14 valstybių, 650 kortų ir 16 veiksmų užtikrins didelę peržaidžiamumo galimybę. Žaidėjai gali rinktis 1 iš 6 žaidimo variantų (tarp jų SOLO va.) arba 1 iš 12 scenarijų. Žaisti padės ne tik taisyklių knygelė, bet ir žaidimo pavyzdys.

TEMA

Naujieji amžiai – 2 žmonėms skirtas strateginis žaidimas, apimantis 1500 – 1799 m. laikotarpį ir visus tuomet žinomus žemynus. Jį laimės tas žaidėjas, kuris surinks daugiausiai pergalės taškų. Juos pelnyti padės karai, gudri diplomatija, stipri ekonomika ir neužmirštami kultūros pasiekimai. Visa tai neįsivaizduojama be kortų, įtakos žetonų ir metalinių lirų. MECHANIKA Žaidime panaudotos šios mechanikos: a) Įtakos didinimas – žaidėjai turės užimti įvairias valstybes ir už tai gaus atitinkamas naudas. Pvz., trauks Naudų, Samdinio kortas, b) Kauliukų ridenimas – be kauliukų neįmanoma kariauti, mainytis etc., c) Kortų rankos kontrolė – žaidėjai rinks/trauks kortas ir stengsis jas naudoti kuo racionaliau. Pvz., kai kurios Įvykio kortos šalins varžovo kortas, d) Scenarijai – žaidėjai galės rinktis 1 iš 12 scenarijų, kuriuose nurodyti konkretūs laikotarpiai, valstybės dalyvės etc., e) Veiksmo/įvykio pasirinkimas – žaidėjai galės arba naudoti Įvykio kortos operacijų taškus, arba žaisti įvykį, arba gauti tam tikrą pinigų sumą, f) Pranašumo žymeklis – N. A. raudonasis žaidėjas pirmasis gaus stiprią Indijos kortą, g) Įvykiai – žaidėjai negalės kontroliuoti tam tikrų žaidimo veiksmų ir juos privalės atlikti. Pvz., dalis Įvykio kortų vers tarpusavyje keistis kortomis, h) Veiksmų simultanas – žaidėjai vienu metu planuos veiksmus, o vėliau paeiliui juos atliks, i) „Staigioji mirtis“ – Kai žaidėjus skirs 30 ir daugiau PT, žaidimas baigsis iškart.

KAIP ŽAISTI (išsami informacija taisyklėse).

1. Pasirengimas: a) Ant stalo išdėstomos žaidimo lentos ir kortos, b) Žaidėjai renkasi vieną iš įprastinių žaidimo variantų arba vieną iš scenarijų, arba SOLO. Įprastiniai žaidimo variantai: a) ilgasis su visomis kortomis: apima XVI – XVIII a. ir naudojamos visos kortos, b) ilgasis tik su įvykio kortomis: apima XVI – XVIII a. ir naudojamos tik įvykio kortos, c) trumpasis su visomis kortomis: apima vieną iš amžių ir naudojamos visos kortos (tai tinkamiausias variantas naujokams), d) trumpasis tik su įvykio kortomis: apima vieną iš amžių ir naudojamos tik įvykio kortos, e) taikusis: žaidėjai negali naudoti agresijos kortos ir pulti vienas kito motininių valstybių, c) Žaidėjai išsitraukia valstybių, kurias valdys, valdovų, jų asmenybių, patarėjų kortas, d) ridenama po kauliuką. Išridenęs daugiau akių, gauna raudonus žymeklius ir pradeda pirmąjį žaidimo ėjimą, e) Taškų lentoje išdėstomi likę žymekliai.

2. Žaidimo eiga. Yra 10 ėjimų (XVI – 3, XVII -4, XVIII – 3), kurių kiekvieną sudaro: a) motininės valstybės stabilumo padidinimas, b) įžanga (žaidėjai sužaidžia po 1 Įvykio kortą), c) veiksmų raundai. Priklausomai nuo laikotarpio, žaidžiami 6 – 7 raundai. Per raundą žaidėjai atlieka po veiksmą. Yra 16 veiksmų: – įtakos žetonų dėjimas, -įvykio kortos žaidimas, -didmiesčio statyba, -karas, – agresija prieš varžovo motininę valstybę, -diplomatija arba ypatingos valstybės įkūrimas, – prekyba, – mainai ir patarėjų samdymas, -mokesčių ir muitų didinimas, -kultūros paminklo statyba, – kultūros reiškinio kortos žaidimas, – populiarumo didinimas, -minties sklaida, -ekspedicijos organizavimas, -mokslo plėtra, – karybos plėtra. d) karinio aktyvumo įvertinimas (už pasyvumą karuose varžovas pelno pergalės taškus), e) ėjimo taškų kortos traukimas, f) bankininkų parama valdovui (žaidėjai gauna po 3 liras), g) konflikto žymenų pašalinimas (po šios dalies prasideda naujas ėjimas).

3. Žaidimas baigiasi, kai sužaidžiama paskutinio ėjimo taškų korta. Laimi surinkęs daugiausiai PT.

4. Lygiosios. Jei žaidimas baigiasi ir nugalėtojas nepaaiškėja, skelbiamos lygiosios.

Žaidėjų skaičius: 2
Amžius: 14+
Trukmė: 3–6 val.
Autorius: Andrius Charūnas

Naujieji amžiai

MEDINUKAS

Žaidimas kurtas mąstant apie estetinę kokybę, minimalizmą. Konceptas apima vienetinio žaidimo-dizaino objekto idėją – pakuotės forma netradicinė. Akcentas – medžiagiškumas. Komponenai gaminti iš tikro medžio, skiriasi savo svoriu, spalva. Kaladėlės gamintos atsižvelgiant ir į tvarumą. Ieškota medžio likučių, senų rąstų, tad atsiranda kinivarpų pridarytų skylučių, šakų, įskilimų. Žaidimas skirtas šeimai. Įtraukta edukacijos elementų, kaip skirtingų medienų įsisavinimas, medinių pastatų pažinimas.

Medis – šilta, bet trapi medžiaga. Medžio statybos tradicija Lietuvoje plačiai išsišakojusi bei nuo seno gerbiama ir tyrinėjama. Šiandien mediniai kaimo trobesiai, medinės bažnyčios, vilos yra suvokiamos kaip estetinė ir etninė vertybė. Medinė miesto architektūra – unikali miesto istorijos liudininkė. Medinukas – medinės miesto architektūros tema sukurtas komunikacinis stalo žaidimas, įkvėptas medinio Vilniaus istorijos bei apipintas mediniame miesto gyventojų išgyvenimų ir pasakojimų fragmentų. Per daug šimtmečių Vilnius ne kartą keitė savo urbanistinį vaizdą, tačiau istoriškai sostinėje vyravę mediniai pastatai. Toliau keičiantis miestui, stiprėjant medinės Vilniaus architektūros nykimo procesui, žaidime atgimsta saugomas medinis paveldas. Žaidimo centre – Medinės miesto architektūros muziejus (MMAM) – Polocko g. 52, Vilniuje, stovintis ir visai neseniai į žemę smegęs Užupio medinukas, virtęs Vilniaus medinės architektūros deimantu. MMAM medinis namas baigtas restautruoti 2022 m. – pakeisti supuvę sienų rąstai, sutvirtintos pastato konstrukcijos, uždengtas stogas, pastatytas priestatas-laiptinė. Visa tai ir dar daugiau apjungia žaidimo konceptą, iššūkius, eigą ir dizaino elementus. Žaidimo tipas – konkurencinis; Skirtas – šeimai; Tikslasm – vykdant tikslus, išvengiant gyvenimo negandų ir renkant kaladėles kuo greičiau pastatyti savo medinuką kol to nepadarė kiti žaidėjai. Kaip žaidžiamas – Kiekvienas žaidėjas gauna po 6 IŠTEKLIŲ korteles. Ant stalo dedamos 4 TIKSLŲ kortelės, tikslo puse į viršų. Likusių kortelių kaladės padedamos ant stalo visiems žaidėjams gerai pasiekiamoje vietoje. Žaidžiama pagal laikrodžio rodyklę. Per savo ėjimą kiekvienas žaidėjas gali atlikti tokius ėjimus: 1. Padėti vienos rūšies išteklio kortelę (to paties išteklio kortelės sumuojasi) prie vienos iš tikslų kortelės. Dedamų vienos rūšies išteklių kiekis turi atitikti nurodytus ant tikslų. 2. Jeigu neturima išteklio, kurį galima padėti – iškeičiamos dvi turimos resursų korteles į dvi naujas. 3. Padėti paskutinę reikalingo resurso kortelę, kas leidžia žaidėjui apversti tikslo kortelę. Žaidėjas gauna tiek kaladėlių, kiek nurodyta. Ant stalo šalia kitų dedama nauja tikslo kortelė. Kiekvienas ėjimas užbaigiamas traukiant tiek naujų kortelių, kiek trūksta rankose. Žaidėjui ištraukus netikėtumo kortelę privaloma tuoj pat ją garsiai perskaityti ir atlikti, tada traukiama nauja kortelė. Panaudotos kortelės dedamos iš šalį, kurios prireikus kortelių išmaišomos ir naudojamos iš naujo. Laimi tas, kuris pirmas pastato medinuką.

Amžius: 6+
Trukmė: 45–60 min.
Autoriai: Konstancija Kertenytė, Lukas Juščius, Kornelija Žvinklytė

Medinukas

Fantizator

Išskirtinumai: • Tinka įvairaus lygio žaidėjams; • Nepriklausomas nuo kalbos; • Lavina kūrybiškumą. Pagrindinės savybės: • Mielumo įsikūnijimas; • Lengvos taisyklės; • Reikalauja taktinio mastymo, fantazijos ir dedukcijos; • Azartiškas.

Mechanikos: • Tikslinė užuomina; • Dedukcija; • Slapti statymai; • Blefavimas; • Kortų atsiminimas. Tema: Abstraktus mielų veikėjų pasaulis kuriame žaidėjai bandys susikalbėti neegzistuojančia kalba. Trumpas taisyklių aprašymas: Pirmajame etape vienas iš žaidėjų taps “Fantizatoriumi” ir gavęs užduotį turės sugalvoti neegzistuojančio žodžio užuominą vienam iš 10 atverstų veikėjų. Antrajame etape likę žaidėjai turės nuspręsti, kiek yra įsitikinę savo atsakymu ir slapta padėti užverstas pergalės taškų (PT) korteles. Labiau užtikrinti savo atsakymu dės didesnės vertės korteles – mažiau užtikrinti, mažesnės vertės PT korteles. Trečiajame etape žaidėjai vienu metu atvers visas sužaistas PT korteles ir atliks po vieną spėjimą. Daugiausiai taškų padėjęs žaidėjas spės pirmasis. • Nepavykus atspėti žaidėjas praras savo sužaistus taškus. • Pavykus atspėti laimingasis žaidėjas laimės tiek taškų, kiek buvo sužaidęs iš savo rankos, o “Fantizatoriaus” laimikis priklausys nuo to, kelintas žaidėjas atspėjo jo užuominą. Atspėjus pirmajam spėjikui, “Fantizatorius”gaus mažiausią taškų vertę, bet atspėjus trečiajam žaidėjui – laimės didžiausią PT vartę. • Nepavykus atspėti trečiajam spėjikui, “Fantizatorius” praras PT kortelę iš savo rankos, o likę žaidėjai susigrąžins sužaistas korteles. Visiems pabuvus “Fantizatoriumi” du kartus žaidimas baigiamas ir skaičiuojami pergalės taškai esantys žaidėjų rankose. Daugiausiai surinkęs PT laimės.

Amžius: 8+
Trukmė: 20 min.
Autorius: Nerijus Gečas

Fantizator

Jail Fodder

– Jail Fodder – tai UNO, Winngspan ir šiek tiek League of Legends derinys, sužaidžiamas vos per 20 minučių ir telpantis į 110 kortelių. – Žaidimo tema – Laukiniai Vakarai, apgyvendinti fentezi būtybėmis: orkais, elfais ir goblinais. – Miestelių šerifais tapę žaidėjai tvarkytis su gaujomis samdo vadinamuosius čempionus. Kiekvienas čempionas pasižymi pasivyvia ir “ultimate” galia bei atlygiu. Skirtingos šių trijų savybių kombinacijos lemia, jog kiekvienas čempionas yra unikalus. – Žaidime yra bosų

“Jail Fodder” yra 20 minučių trukmės kortų žaidimas skirtas 2-5 žaidėjams, vykstantis magiškuose Laukiniuose Vakaruose, knibždančiuose orkų, elfų ir kitų fantastinių būtybių. Kiekvienas žaidėjas tampa miestelio šerifu, kurio tikslas – nugalėti siaučiančias gaujas, susodinti į kalėjimus pavojingiausius jų narius ir, jei itin pasiseks, sučiupti grėsminguosius gaujų bosus. Kad susitvarkytų su šia užduotimi, žaidėjai samdo čempionus, kurių kiekvienas pasižymi pasyvia, “ultimate” ir prizinėmis galiomis. Jūsų ėjimo metu pasirenkate vieną iš trijų veiksmų: “nušaunate” banditą išmesdami jo kortelę iš rankos; pasamdote čempioną, suteikiantį papildomų galių; arba pasinaudojate čempiono “ultimate” galią ir jį užverčiate. Žaidimas vyksta trimis turais. Kuo mažiau kortų turite turo pabaigoje, tuo daugiau vertingų banditų galite sėkmingai įkalinti. Būtent įkalinti, o ne nušauti banditai žaidimo pabaigoje suteikia taškų. Taigi jūsų strategija – maksimaliai sumažinti savo rankos dydį, tuo pačiu išlaikant aukštus vertingas banditų korteles pergalių taškams. Arba galite bandyti “nušauti mėnulį” ir išmesti visas korteles, pelnydami vertingą gaujos boso kortelę kaip apdovanojimą.

Žaidėjų skaičius: 2–5
Amžius: 10+
Trukmė: 20–30 min.
Autorius: Dmitrijus Babičius

Jail Fodder

Trūlas

Tai žaidimas įkvėptas nutylėtų taisyklių, kurių mes visi laikomės viešajame transporte su visais kitais Lietuviškais keleivių archetipais.

Trūlas – zonų kontrolės žaidimas skirtas dviems asmenims. Žaidimo metų žaidėjai paeiliui laipina keleivius į troleibusą vėliau juos sodindami. Tikslas pasodinti kuo daugiau savo spalvos keleivių. Savo ėjimo metu žaidėjas gali arba įlaipinti naują keleivį arba sužaisti kortelę kuri leidžia atlikti papildomus veiksmus, trikdyti kito žaidėjo planus.

Žaidėjų skaičius: 2
Amžius: 12+
Trukmė: 40–60 min.
Autorius: Rokas Juozulynas

Trūlas

EnGarde

EnGarde yra inovatyvus kortų žaidimas, kuris išsiskiria savo unikaliu požiūriu į personažus ir žaidimo mechaniką. Vienas iš pagrindinių žaidimo bruožų yra unikalus personažas, kuris gali būti arba atsitiktinai gautas, arba įsigytas. Šis personažas suteikia žaidėjams unikalias galias ir savybes, kurios gali įtakoti žaidimo eigą. Vienas iš svarbiausių EnGarde privalumų yra galimybė naudoti kortas ne tik kortų žaidime, bet ir ateityje, žaidžiant su stalo žaidimų versija.

EnGarde yra inovatyvus kortų žaidimas, kuris išsiskiria savo unikaliu požiūriu į personažus ir žaidimo mechaniką. Vienas iš pagrindinių žaidimo bruožų yra unikalus personažas, kuris gali būti arba atsitiktinai gautas, arba įsigytas. Šis personažas suteikia žaidėjams unikalias galias ir savybes, kurios gali įtakoti žaidimo eigą. Kortų žaidimo mechanika yra paprasta ir lengvai suprantama. Žaidėjai turi galimybę naudoti įvairias kortas, kurios atskleidžia įvairias strategijas ir taktikas. Kiekviena korta turi savo unikalias funkcijas, leidžiančias žaidėjams prisitaikyti prie kintančios žaidimo situacijos. Vienas iš svarbiausių EnGarde privalumų yra galimybė naudoti kortas ne tik kortų žaidime, bet ir ateityje, žaidžiant su stalo žaidimų versija. Ši versija turės žemėlapį, kuriame žaidėjai galės kovoti tarp skirtingų tautų ir žemių. Tai atveria naujas galimybes ir sukuria įdomų žaidimo pasaulį, kuriame žaidėjai gali patirti nuotykius ir išbandyti savo strateginius įgūdžius. Be to, EnGarde siūlo atskirą grynai kortų žaidimo versiją, kuri leidžia žaidėjams mėgautis žaidimu be papildomų elementų ar sudėtingumo. Ši versija suteikia galimybę tiesiog mėgautis kortų žaidimo procesu ir susikoncentruoti į taktinius sprendimus bei strategijų kūrimą. Bendradarbiaujant su draugais ar šeimos nariais, EnGarde tampa įdomiu ir įtraukiančiu žaidimu, kurį galima pritaikyti tiek žaidimo vakarėliams, tiek draugiškiems susitikimams. Šis žaidimas sugeba pritraukti tiek naujokus, tiek patyrusius žaidėjus, pasižymintis savo originaliu požiūriu į kortų žaidimus bei įdomiu žaidimo pasauliu. EnGarde sukuria įvairias galimybes žaidimų kovoms, kurios gali būti dvikovos, turnyrai arba geriausio išlikimo varžybos. Šios kovos gali vykti tiek tarp draugų, tiek oficialiuose turnyruose, pritraukdamos tiek naujus, tiek patyrusius žaidėjus. Kortų žaidimas yra glaudžiai susijęs su vaidmenų žaidimais, kur pagrindinis veikėjas gali turėti unikalias galias ir įtaką žaidimo eigai. Jei veikėjas yra aukšto rango arba turi tam tikrą statusą, pavyzdžiui, barono, tai gali suteikti jam papildomų privilegijų ir galimybių žaidime. Šis aspektas suteikia gilesnį žaidimo lygmenį ir skatina žaidėjus kurti įvairias strategijas, atsižvelgiant į savo veikėjo galimus įgūdžius. Visos žaidimų istorijos ir varžybų rezultatai yra fiksuojami internete, kur jie tampa dalimi didžiulės bendruomenės. Šie įrašai ne tik dokumentuoja žaidimo eigą ir rezultatus, bet taip pat skatina kurti legendas ir pasakojimus apie įvairias kovas. Tai suteikia žaidimui epinį aspektą ir pritraukia dar daugiau dėmesio prie EnGarde. Laikui bėgant, sukuriamas ir kompiuterinis žaidimas, kuris atspindi EnGarde žaidimo patirtį. Tai leidžia žaidėjams mėgautis žaidimu tiek fiziškai, tiek virtualiai, plėtodami ir praturtindami žaidimo pasaulį. Kompiuterinis žaidimas taip pat suteikia galimybę žaidėjams patirti EnGarde netgi tada, kai negali susirasti gyvų varžovų. Visų šių elementų derinimas suteikia EnGarde išskirtinę patrauklumą, kurį gali mėgautis įvairių amžiaus ir skirtingų žaidimo patirties lygių žaidėjai. Tai sukuria įdomią ir įtraukiančią žaidimo patirtį, kuri gali tapti ilgalaikiu žaidėjų mėgstamu užsiėmimu.

Amžius: 14+
Autorius: Arūnas Girdziušas

EnGarde

Kosminės ginklavimosi lenktynės (darbinis pavadinimas)

Tai novatoriškas, linksmas bei netikėtumų kupinas kortų stalo žaidimas. Pagrindinis žaidimo tikslas apginkluoti savo turimus erdvėlaivius, išsaugoti sveiką „Flagship“ erdvėlaivį arba eliminuoti kitus žaidėjus. Žaidimas unikalus galimų žaidėjų gausa, gali žaisti daugiau nei 10 žaidėjų, tinka įvairaus amžiaus žmonėms, yra pritaikytas spalvinį matymo sutrikimą turintiems asmenims. Žaidimo privalumas nesudėtingos, greitai perprantamos žaidimo taisyklės. Žaidimas išsiskiria unikaliu apipavidalinimu.

KAIP VISKAS VEIKIA: Kortų kaladėje yra veiksmo kortelės kuriomis galima atakuoti kitus žaidėjus, pasisavinti jų ginklus, sujaukti jų planus, remontuoti savo „Flagship“ erdvėlaivį, kosminių ginklų kortelės kuriomis galite apginkluoti spalvotus erdvėlaivius arba sunaikinti identiškus kitų žaidėjų ginklus bei ypatingos juodosios kortelės kurių negalima išvengti ar paneigti. ŽAIDIMO TIKSLAS: Pirmiems surinkti po tris tinkamus ginklus ant kiekvieno iš trijų erdvėlaivių (geltonas, žalias, raudonas) ir išsaugoti sveiką „Flagship“ erdvėlaivį arba pašalinti kitus žaidėjus iš žaidimo pilnai sunaikinant jų „Flagship“ erdvėlaivius. PASIRUOŠIMAS: Prieš kiekvieną žaidėją yra padedamos atverstos trijų spalvų erdvėlaivių kortelės bei viena „Flagship“ kortelė erdvėlaivio puse į viršų. Išmaišoma žaidimo kortų kaladė su atitinkamu kiekiu „Antimatter bomb“ kortų (priklausomai nuo žaidėjų kiekio, tiek bombų kiek yra žaidėjų), Visiems žaidėjams padalinama po tris užverstas kortas, jeigu bedalinant pasitaiko korta su juoda nugarėle ji dedama į kaladės apačią, o žaidėjui dalinama sekanti ant viršaus esanti korta. Visiems žaidėjams gavus po tris kortas, kaladė yra dar kartą išmaišoma ir padedama visiems žaidėjams pasiekiamoje vietoje kaip viena arba dvi traukimo kaladės, paliekant vietos išmetamoms kortoms. (Kaladės viršuje negali būti juodos kortos) ŽAIDĖJO ĖJIMAS: Išsirinkus kas pradės žaidimą, žaidėjai pasiima į rankas po tris padalintas kortas, gerai į jas pasižiūri ir sprendžia kokio veiksmo imtis savo ėjimo metu. (Erdvėlaivių ir „Flagship“ kortelės lieka ant stalo priešais žaidėjus, visiems gerai matomoje vietoje). Vieno ėjimo metu galima atlikti tik vieną veiksmą, tai yra panaudoti vieną veiksmo arba ginklų kortelę. Po to ėjimas užbaigiamas traukiant kortą iš kaladės tam, kad rankose visada turėtumėt 3 kortas. IŠIMTYS, YPATINGOS KORTELĖS IR NETIKĖTI ĖJIMAI: Tokiu atveju jei žaidėjas savo ėjimo metu neturi tinkamos kortelės arba nenori naudoti turimų kortelių, jis gali išmesti vieną iš turimų kortelių bei traukti naują kortelę iš kaladės taip užbaigdamas savo ėjimą. Tokiu atveju jei žaidimo metu yra ištraukiama „Black hole“ kortelė, žaidėjai lieka be kortų rankose iki sekančio savo ėjimo. Jei kortelė ištraukiama ėjimo pradžioje, žaidėjo ėjimas nėra užskaitomas ir jis iš naujo traukia tris korteles bei atlieka savo veiksmą. Jei ėjimo pabaigoje, žaidėjo ėjimas laikomas pasibaigusiu ir jis lieka be kortelių iki sekančio savo ėjimo. Tokiu atveju jei žaidimo metu yra ištraukiama „Antimatter bomb“ kortelė, žaidėjas turi traukti korteles tol kol užbaigia ėjimą su trimis kortelėmis rankose arba iškrenta iš žaidimo. Tokiu atveju jei bombos kortelė yra ištraukiama sekančio ėjimo po „Black hole“ kortelės metu, žaidėjas turi traukti visas tris korteles net jei pirmoji ar antroji kortelė buvo bombos nes net ir trečioji kortelė gali būti „Bomb defuse“ kortelė kuri šiuo atveju išgelbėtų žaidėją ir leistų jam tęsti žaidimą. Tokiu atveju jei žaidėjas savo ėjimo metu panaudoja „Asteroid field“ kortelę, jis pakeičia žaidimo kryptį ir užbaigęs savo ėjimą privalo traukti tiek kortelių, kad rankose turėtų tris kortas. Taip pasielgęs žaidėjas gali dar kartą atlikti savo ėjimą, kadangi pasikeitus krypčiai jis ir vėl yra eilės pradžioje. Panaudojus „Asteroid field“ kito žaidėjo ėjimo metu, jis savo ėjimo du kartus neatlieka, o pasibaigus ėjimui, žaidimą tęsia prieš tai buvęs žaidėjas priešinga nei iki tol žaidimo kryptimi. „Asteroid field“ kortelė gali būti naudojama bet kuriuo metu. Tokiu atveju jei žaidėjas panaudoja „Signal Jam“ kortelę blokuoti kito žaidėjo „Signal Jam“ arba „Asteroid Field“ kortelę, pirmasis naują kortą iš kaladės traukia vėliausiai „Signal Jam“ kortelę panaudojęs žaidėjas, ir taip mažėjimo tvarka iki tol kol paskutinis žaidėjas ištraukia tiek kortelių, kad rankose turėtų tris korteles.

Amžius: 7+
Žaidimo trukmė: 10–20 min.
Autorius: Helmanas Lik

Kosminės ginklavimosi lenktynės

M.I.S.K.

Tai lenktynių žaidimas, kuriame lenktyniauja kroso motociklai. Kiekvieną kartą žaidžiant lenktyniaujama vis kitokia trasa ir manau, kad tai yra šio žaidimo unikalumas. Trasoje yra kliūtys, neleidžia lenkti varžovai ir žinoma daug ką lemiantis sėkmės faktorius. Žaidimas azartiškas, nesudėtingas, bet reikalaujantis mastymo, strategijos pasirinkimo. Žaidimas skirtas žaisti visai šeimai ar draugų rate.

Motociklai, greičio indikatoriai, trasos komponentai, kortos, žetonai, check pont kištukai. Žaidėjai gauna po motociklą, greičio indikatorių. Išmetus kauliuką žaidėjai susistato starto pozicijoje savo motociklus. Traukiamas trasos vienas komponentas ir jungiamas prie starto komponento. Didinant žingsniais greičio indikatorių, kiekvienas žaidėjas pasirenka savo važiavimo kryptį. Trasos komponentui pasibaigus, traukiamas kitas ir jungiamas prie esamo komponento ir važiuojama jungiant komponentus link finišo. Trasoje yra kliūtys, rampos, sėkmės faktoriaus zonos. Pereinant iš vieno trasos komponento į kitą traukiama sėkmės faktoriaus korta ir tuomet žaidėjas sužino ar ši atkarpa jam yra sėkminga, gauna sėkmės žetoną, kuri gali naudoti žaidimo eigoje. kiekviena atkarpa turi “check point”, kurį turi praeiti, o tai kartais gali sujaukti tavo planus, o kur dar avarijos, užstatyti priešininkų motociklai ir t.t.

Amžius: 7+
Žaidimo trukmė: 60–90 min.
Autorius: Raimondas Janevičius

m.i.s.k.

„Naujos Vilties“ prototipų konkurso nuostatai

I. REIKALAVIMAI STALO ŽAIDIMO PROTOTIPUI

 1. Vienas autorius gali pateikti vieną stalo žaidimų prototipo paraišką (tačiau gali būti bendraautoriumi ir daugiau nei vienoje paraiškoje).
 2. Konkurse dalyvaujantis stalo žaidimo prototipas negali būti išleistas ar dalyvavęs „Naujos Vilties“ konkurse anksčiau.
 3. Organizatoriai pasilieka teisę nepriimti darbų, kurie pažeidžia LR įstatymus, skatina neapykantą ar kitaip prieštarauja etikai.
 4. Už plagijavimą konkurso dalyvis šalinamas be teisės siųsti kitą kūrinį. 

II. KONKURSO ETAPAI IR PROTOTIPO PATEIKIMO PROCESAS

 1. Prototipas konkursui pateikiamas užpildant skaitmeninę paraišką. 
 2. Paraiškos priėmimo terminas – iki balandžio 25 d. 23:59.
 3. Konkurso komisijai peržiūrėjus ir įvertinus skaitmenines paraiškas, konkurso dalyviai informuojami, ar jų prototipas buvo atrinktas į finalinį konkurso etapą.
 4. Finalinis konkurso etapas vyks gegužės 11 d. stalo žaidimų festivalyje „PineCon“ Druskininkuose, kur atrinktų prototipų autoriai gyvai pristatys prototipus komisijos nariams ir renginio dalyviams.
 5. Demonstruoti prototipus festivalyje galimybę turės ir kiti konkurso dalyviai, tačiau vertinami komisijos bus  ir „Naujos Vilties“ apdovanojimą pretenduos laimėti tik atrinkti dalyviai. Dėl detalių susisieksime.
 6. Komisija vertins prototipus pagal jų inovatyvumą, unikalumą, mechanikų ir temos integraciją, išbaigtumą. Pirmajame etape bus svarbi ir pristatymo kokybė, gebėjimai atskleisti prototipo unikalumą ir sudominti.
 7. Daugiausiai komisijos balų finalinio vertinimo metu susilaukęs stalo žaidimų prototipas išrenkamas nugalėtoju, jam atitenka „Naujos Vilties“ apdovanojimas ir rėmėjų prizai. Rėmėjų prizais bus apdovanoti ir atrinkti į finalinį etapą patekusių prototipų autoriai.

Turėdami daugiau klausimų, susisiekite [email protected]

PRIĖMIMAS IKI BALANDŽIO 25 D. PRIĖMIMAS BAIGĖSI!